Szervezz te is programot

Ha van egy (vagy akár több jó ötleted is) szívesen vesszük ha jelzed ezt az elnökségnek és akár te magad is megszervezheted a támogatásunkkal. Rengeteg lehetőséged van a klubos programok tekintetében. Lehet akár egy estés (pld klubnap), vagy egy napos pld cabrio túra, vagy egy hosszú hétvégés, de akár több napos is. De ha „csak” egy Zoomos beszélgetést van kedved összehozni megfelelő tartalommal nosza ne késlekedj, tedd színesebbé, jobbá, érdekesebbé a klubunkat. Ígérjük minden lehetséges segítséget megadunk.

Amire viszont kérünk, hogy számíts:

Attól függően, hogy milyen időtartamú projektet szervezel kb akkora időtartamú szervezést is igényel. Igen ha csak 1-2 órás is lesz akkor bizony el fog menni vele 1-2 órád előtte. Ha 10 napos nagy túrát szervezel akkor el fog menni vele nagyságrendileg 10 napod.

Hihetetlen akkor nézzük az első legegyszerűbb példát. Mondjuk egy klubnap:

Ki kell találnod, végig kell gondolnod mit hogyan, mik fordulhatnak elő.

Kinek milyen kérdése fog felmerülni és azokra hogyan lehet előre felkészíteni őket.

Le kell foglalnod a helyszínt.

Ha lesz vendég akkor azzal is egyeztetned kell mindent (mikorra, hova, mennyi ideje lesz, mire számítson, stb, stb.)

Meg kell csinálnod a kommunikációt a hirlevélbe és a Facebookra is.

Egy weboldal tartalmát is össze kell raknod.

A kitalálástól a megvalósulásig kommunikálni kell , hogy lehetőleg minél többen jöjjenek el.

Amikor a program megkezdődik akkor az egész élén te fogsz állni tőled függ hogy milyen sikere lesz.

Tőled fog kérdezni mindenki ha nem volt egyértelmű a kommunikáció előtte (nyugi akkor is ha az volt és már 3 különféle módon elmondtad).

Az esetleges felmerülő problémákat neked kell orvosolni, megoldani.

A megjelentek irányítása is te rád hárul.

És még rengeteg mindent tudnék ide írni, és még csak a legegyszerűbb pár órás programról beszéltünk. De nyugi segítünk az első szervezéseknél „fogjuk” a kezed és ott vagyunk melletted.