Délmagyar.hu2

Halászlére gyűlnek össze Szegeden a BMW-sek
Szeptember 3-5. között BMW-találkozó lesz Szegeden, az eseményt a Halászléfesztiválhoz kapcsolódva rendezik.

A 2010-es szegedi BMW találkozó főszervezői szerint az alábbi recept garantálja az élményeket:

Szegedi halászlé

Hozzávalók túra

A kifutófiú autója teletankolva
Lelkesedés – Nagy adaggal
Hal – Egy tóravaló, frissen fogva
Fűszerpaprika – Egy Múzeumnyi
Hagyma – 3 fej makói
Víz – Tiszta szögedi
Friss kenyér
Savanyúság
Csipetnyi tájokozódási készség
Gondosan előkészített gyomor

Elkészítése

Érkezz meg szombat reggel 9 óra előtt Szegedre, a főzés helyszínére. Jelentkezz kuktának a főszakácsnál, legyen nálad költőpénz, majd 9 órakor indulj el beszerezni az alapanyagokat. A bevásárló lista alapján kutasd fel a megfelelő hozzávalókat. Az eszközökről a konyhasegédek gondoskodnak. Állítsd gázpedálodat nagylángra, majd körkörös kormánymozdulatokkal készítsd el az élményeket. Saját és hozzátartozóid ízlelőbimbóit kényeztesd a hallének zamatával, gyomrotokat töltsd meg halhússal és kenyérrel. Ha ez megvolt, pihentesd napsütésben és jókedvben, majd ringasd fel s alá a Tiszának habjain. Ízlés szerint a konyha személyzetét az újonnan épült Élményfürdőben felfrissítheted, vagy kényeztetheted. Ha a nap végére megfáradtál lesz szállásod, igényeidnek megfelelően.

Jó étvágyat!

Nem először jönnek a megyébe a BMW-sek, Ópusztaszeren már jártak.

A menetrend

2010. szeptember 03. Péntek
Szállások elfoglalása, városnézés a helyi klubtagok kalauzolásában, vacsora

2010. szeptember 04. Szombat