2013. 03. 02. BMW Autóklub Bowling Bajnokság

Hagyomány teremtő jelleggel egy BMW Bowling Bajnokság kerül kiírásra a BMW Autóklub Magyarország által.

Résztvevők a helyi szervezetek. Csapatok létszáma várhatóan 2-4 fő.

Terveink szerint ez most az Acapulco Bowling Clubban, Budapest X. Ker. Bányató-Újhegyi út sarka lenne megrendezve.

Szándékaink szerint a várható nevezési díj a versenyre 3-5.000- Ft/fő ez a pályabérletet is tartalmazza.

A díjazás, egyéni és csapatversenyben is lesz vándorkupa! Ezen kívül kategóriánként az első három helyezett is jelképes elismerésre kerül!

Természetesen jöhetnek kísérők is szurkolni, akiknek csak a saját fogyasztásukat kell fizetniük.

A versenyt minden évben más-más helyszínen rendeznénk meg (Így jelen állapot alapján csak 5 évente kerülne ugyan oda vissza). Mindig hétvégén lenne, hogy a máshonnan érkezők nyugodtan ott aludhassanak a helyszínen esetleg egyéb kiegészítő program kíséretében a másnapjuk is kellemesen teljen.

Versenykiírás:

BMW AUTÓKLUB BOWLING KUPA

Verseny szervezője:                     BMW Autóklub Magyarország

Verseny elnevezése:                    BMW Autóklub Bowling Bajnokság

Helyszín:                                        Acapulco Bowling Club

Budapest X. Ker. Bányató-Újhegyi út sarka

Pályák:                                               8 sáv Brunswick

Időpont:                                            2013. március 2. szombat

Verseny célja:          Az év BMW Autóklub bowling bajnok szakosztályának a megtalálása

Versenyigazgató:                            Horváth Zoltán

Versenybíró:                                     Dienes László

Re-entry (újraindulás):                 nem

Nevezés/jelentkezés

Kinél:                                                    Horváth Zoltán

Telefon:                                              + 36 30 992 8441

Időpontja:                                          2013. március 02. szerda kezdete 17 óra vége 23 óra

Nevezés díja:                                     kb. 4.000.- Ft / fő, a selejtező 17 és 19 óra között

A női és 18 év alatti játékosok sorozatonként 8 fa handicapet kapnak.

Díjazás, egyéniben:

1. helyezett                         Vándorkupa + golyó + oklevél

2. helyezett                        oklevél + BMW-s apróság

3. helyezett                        oklevél + BMW-s apróság

4-8. helyezettek                oklevél

A legjobb női játékost külön díjazzuk

Díjazás, csapatban:

1. helyezett                         Vándorkupa + pályaválasztási jog a következő versenyre + oklevél

2. helyezett                        oklevél + BMW-s apróság

3. helyezett                        oklevél + BMW-s apróság

4-8. helyezettek                oklevél

Mindig az a helyi szervezet dönthet a következő év helyszínéről akik az utolsó csapatversenyt megnyerték! Mindig más városban kell megrendezni a bajnokságot, ezért azonos győztesek esetén a legjobb máshonnan érkezett csapat kapja ezt a lehetőséget!

Jackpot:       Minden játékosnak lehetősége van, hogy a nevezési díjon felül  500 Ft befizetése mellett külön játsszon a legmagasabb sorért  aki a legmagasabb sort gurítja az viszi a befizetett összeget. Pont egyenlőség esetén feleződik a bent lévő összeg.

Lebonyolítás: a verseny lebonyolítása európai rendszerben történik

Selejtező: minden játékos 4 sorozatot játszik melynek összesített eredménye alapján a legjobb 8 vagy 16 játékos kerül a középdöntőbe.

Középdöntő: a középdöntőbe a játékosok 2 sorozatot játszanak, a selejtezőből az átlag pontszámot viszik magukkal, Innen a legjobb 4 vagy 8 játékos kerül a döntőbe.

Döntő: a döntőbe a játékosok két sorozatot játszanak, a középdöntő átlag pontszámát viszik magukkal, ennek a három sorozatnak az összege adja a végeredményt

játékosoknak a selejtezőben érkezési sorrendben módjuk van pályát választani. A középdöntőben illetve a döntőben a ranglista szerinti első játékos majd a második játékos értelemszerűn így tovább választ pályát.

Az olaj mintát a verseny meghirdetésekor nyilvánossá tesszük, a játékosoknak lehetőségük van edzeni rajta az Acapulcoban. Pálya bejelentkezés előzetes időpont egyeztetéssel. Tel. +36-1-261-22-23