2012. 08. 11-12 Tisza-tó, Eger

Augusztus 11-12-én (szombat-vasárnap) egy kétnapos autós-családos élményhétvégét tartunk!

Jelentkezz minél előbb (30/9928441 vagy elnok@bmwautoklub.hu)!!!

Lesz minden korcsoportnak és érdeklődési területnek megfelelőprogram (vízfelület, hegyek, csodás tájak, remek kanyarok autók és motoros csónakok számára, csodás vízi élővilág, borkóstoló, vár, élménypark,  gokart) és mindez könnyen megfizethető költséggel!

A szombati napon 9 óra 15-kor találkozunk az M3-as autópálya 12-es km kövénél lévő Mc’Donalds parkolóban. A részletek megbeszélését követően 9:30-kor indulunk az M3-as autópályán Tiszafüredre. Útközben megtekintjük a rendőrmúzeumot Tarnamérán.

Ezt az ebéd követi a Fehér Amúr Halászcsárdában a Tisza partján.

Az ebédet követően 4-6 fős motoros horgászcsónakokba szállunk (mentőmellényt akinek kell biztosítanak) és egy kb. két órás tekergést teszünk a Tisza-tó holtágaiba illetve az élő Tiszán profi a vízi-világot ismerő vezércsónakkal. Nagyon sok hangulatos csatornán fogunk haladni a tavirózsák és gazdag madárvilág megismerése érdekében. Fényképezni szeretők hozzák a felszerelésüket!

A vízi programot követően átautózunk Egerbe ahol egy hangulatos városi séta során fagyizunk egyet.

Innen Noszvaj irányába tekerjük a kormánykereket ami Eger közvetlen szomszédságában

található a falutáblánál rátérünk egy két kilométeres földútra ami a Várkút Turista szállásra vezet. Ez egy természetvédelmi terület közepén helyezkedik el. Itt igényeidnek és anyagi lehetőségeidnek megfelelően választhatsz itt szobát magadnak. Van saját fürdőszobás szoba fejenként 5.100-Ft-ért és van közös fürdőszobás verzió 4.600-ért. Ne örülj a közösben is a fiú-lány külön van! Ezek az árak már tartalmazzák az egy tál ételes vacsorát ami vaddisznópörkölt lesz.

Ezt követően egy borkóstolós beszélgetésre nyúlik lehetősége az erre fogékonyaknak ami 6 féle bort tartalmaz (1-1 dl/fajta), pogácsával mindösszesen 2.500- Ft/fő áron a 2011-es év pincészetéből, Thummereréktől. Az esti lefekvést mindenki maga időzíti, de a későn fekvős sokáig, beszélgetősöknek még vasárnap első óráiban is lesz beszélgető partnere.

Akik időben lefeküdtek, illetve nem csak este legények hanem reggel is, azok vasárnap kora reggel részt vehetnek egy kb. 1 órás erdei kiránduláson,  megcsodálva a reggeli természet szépségeit. Egy kilátópontot látogatunk meg.

Ezt a közös reggeli követi 9 órakor. 10 órakor indulunk tovább a Mátra hegység legszebb útvonalán. Utunk során megtekintjük a siroki várat, egy hangulatos étterembe elfogyasztunk egy könnyű ebédet, majd megnézzük az ország legmagasabb pontját, szavazat alapján eldöntjük, hogy kalandparkozunk vagy gokartozunk egyet.

Egyes programok várható költségei (bármelyik kihagyható):

• szállás felnőtt félpanzióval 4.600 – 5.100 Ft/fő (közös fürdőszoba vagy saját, de mindkettő tartalmazza a vacsorát és a reggelit)
  • motoros horgászcsónak 6 fős csónakokkal 1.000- Ft/fő 2 órára minden költséget összeadva
  • Borkóstoló 1.800- Ft
  • Kalandpark különböző lehetőségek 550- Ft és 2.200- Ft között
  • bobpálya 400- Ft/fő/menet
  • gokart 7 perc 1.600-Ft/fő

minimum díj ami mindenből ki lehet jönni: üzemanyag költség 350 km-re mert nem kötelező ott aludni.

Csatlakozni  lehet a mind a két napra illetve akár csak az egyik napra is. A programok is szabadon választottak bármelyik kihagyható és addig más programmal helyettesíthető.

Szervező, információ: BMW Autóklub, Cabrio szakosztály, Horváth Zoltán 30/9928-441

A program változtatás lehetőségét fenntartjuk.

Kérjük mielőbb add le a jelentkezésedet a rendezvényre mert a szállás és a csónakok száma is korlátozott és le kell, hogy foglaljuk! elnok (kukac) bmwautoklub.hu vagy 30/9928441

Mindenkit várunk, bátran hívjál nem klubtag barátokat is akik a klub szellemiségébe beleférnek.

Aki előre megrendeli a klubos pólóját vagy ingét (az utóbbi rövid és hosszú ujjú verzióban is van 4.500 és 3.500-Ft) az a túra során át is veheti (a készlet erejéig).

Számítunk a részvételedre, töltsünk együtt egy kellemes hétvégét!