2014. 01. 24-29 BMW Autóklub síelés Ausztriában

Kedves Klubtagok!

Az idei télen többek kérésére megszervezzük az első közös téli BMW Autóklub síelést!

szállás

Időpont:

2014. január 24. péntektől 29. szerdáig tart, azaz öt éjszaka, hat nap Ausztriában

(Dreilanderek sípálya van 25km-re, de van ingyenes sí transzfer, így a kocsikkal nem kell közlekednünk)

A jelentkezési határidő rövid, de betartandó, mert később nem fogunk tudni helyet biztosítani sajnos senkinek (most félrerakattunk egy nagy csomó helyet). Most péntekig (2013. szeptember 6. 20 óráig) kellene választ adni, hány fővel is jönnétek. Szombaton reggel már intézzük a foglalás véglegesítését (sajnos a nagyon kedvező ár miatt a helyek csak korlátozott ideig állnak a rendelkezésünkre).

Szállás + SÍBÉRLET + wellness

6 fős apartmanban klubtagoknak és hozzátartozóiknak 5 100,-Ft/fő/éj (153.000-Ft/apartman)

4 fős apartmanban (földszint) 6.750-Ft/fő/éj (135.000-Ft/apartman)

4 fős apartmanban (emeleti) 7.050-Ft/fő/éj (141.000- Ft/apartman)

Igen nem elírás, 6 fős apartmanban történő elhelyezés esetén fejenként 25.500-Ft/fő-re jön ki síbérlettel és wellness használattal a TELJES program! Szerintem ha csak bulizni akarsz akkor is megéri kijönni velünk. Biztos lesz aki csatlakozik hozzád egy kis Hütte látogatásra, szánkózásra, tóparti sétára ha te netán mellőznéd a síelést. De ennyi idő alatt akár síelni is meglehet tanulni ezeken a pályákon!

Az esti órákban pedig a szállásunkon közös wellnessezés, társasjátékok, beszélgetések  lesznek!

Naturel Hoteldorf Schönleiten****

Oberaichwald, Faaker see, Karintia

Budapest: 570 km, 5 óra 17 perc

szoba

Az apartmanokban van meleg cserépkályha,

wellness

És van egy szuper wellness részleg is medencével!

sípályák

A síbérlet a közeli Dreiländereck sípályáira szól, amely ideális családosok és kezdők számára!

Magasság: 680 – 1600 m
Szintkülönbség: 920 m

Sípályák hossza: 17 km

5.7 km7.6 km3.7 km

Liftek száma: 8
1 7

Akinek ez nem lenne elegendő annak a közeli Gerlitzen pályát tudjuk javasolni alternatívának, de oda már nincs szálláshoz kapcsolódó síbérlet!

Magasság: 1000 – 1911 m
Szintkülönbség: 911 m

Sípályák hossza: 60 km
11.3 km45.4 km3.3 km

Liftek száma: 15

napozás

Van, amikor kifejezetten jól esik a melengető napsütés!

Kipróbáljátok?

Mi ott leszünk, gyertek ti is!

Ha bármi kérdésed van keresdNagy Judit klubtársunkat +3620 915-0511 telefonon vagy e-mailben: judit pont nagy 1986 kukac gmail pont com

Jelentkezés nála és nálam is lehetséges 70 / 454 – 11-11

A részvételi díjat ide kell utalni 2013. szeptember 16-ig:

Unicredit Bank Zrt 10918001-00000060-37020004, My Way Travel Kft

—————————————————————

Kedves ….ás!

A síeléssel kapcsolatos információkat leírnám, mit lehet tudni a szállásról és a szabadidő tevékenységről. Horváth Zoltán kérésére írnék, válaszolnék a kérdésekre.

Mi voltunk idén januárban ebben az apartman komplexumban, nagyon jól éreztük magunkat. Esténként a síelés után elmentünk a wellness részlegbe, ahol a hideg nap után a szaunákba beülve felmelegíthettük magunkat, akár csobbanhattunk a medencében is, majd ezek után a tetőtéren elhelyezett zárt részbe befeküdve élvezhettük a szemben lévő hegy hóval borított csúcsát, amit a Hold megvilágított. Gyönyörű látvány, tényleg csak ajánlani tudom.

A szobákkal kapcsolatban annyit tudok elmondani, a 6 férőhelyes apartman egy konyhával, fürdővel, külön WC-vel, 2 hálószobával és egy nappalival rendelkezik. A nappaliban elhelyeztek 2 ágyat, ott is kényelmesen lehet aludni.

Az egyik szállásportálon ez található: Pótágy vagy kiságy elhelyezésére csak külön kérésre van lehetőség. A kérést a szállásadónak jóvá kell hagynia. Sajnos erre a kérdésre pontos választ nem tudok adni, de ha esetleg ellátogat a http://www.schoenleitn.at/en-index.html oldalra, lehet egy e-mailben történő kérdésre több és pontos választ tudnak adni. Elnézést, de az utazási irodában is csak annyit mondtak, hogy biztosítanak, de többet ők sem tudtak mondani a kisággyal kapcsolatban.

Az ellátással kapcsolatban: van lehetőség reggeli, illetve félpanziós ellátásra is. Számolgattunk, viszont nem biztos, hogy meg is éri ezt megrendeli (bár, helyszínen is lehet intézni), hiszen a reggeli 15 euro/fő/nap, a félpanziós ellátás 39 euro/fő/nap. 6 főnek a félpanziós ellátása kerülne 5 éjszakára 1845 euróba, ami átszámolva 553.500ft lenne. Én speciel sokallom ezt az árat(nagyon is).

Boltok vannak a közelben, nagyobb bevásárló központok emlékeim szerint távolabb vannak, de akár ha síelésből jövünk vissza, meg tudunk ott állni a Billa-ban is, ott érdemes vásárolni :).

A síeléshez januárban járt még transzfer is a szállástól a sípályáig. Megadott időkben megy, de ez is megoldott, ha nem szeretne valaki autózni még pluszba.

A szabadidő tevékenységekről annyit tudok írni, a szállás mellett van egy szánkópálya is, hóágyúval, amit a gyerekek biztos élveznének. Mivel mindenkinek jár síbérlet, a sípályánál is van lehetőség szánkózásra, a felvonón fel lehet menni a Hűtté-be, ott is lehet szánkózni a festői környezet, a felhők. A szállásportál oldalán ezek a szabadidő tevékenységek találhatók még: újságok, teniszpálya, golfpálya (3 km-en belül), horgászási lehetőség, síelési lehetőség, játékterem, játszótér, asztalitenisz, szörfözési lehetőség, darts, könyvtár, kerékpározás, fedett úszómedence (egész évben nyitva), kerékpárkölcsönző, külön személyzet a szórakoztatásért.

Remélem, tudtam segíteni ezekkel az információkkal. Ha bármi kérdése lenne még, keressen meg nyugodtan!

További kellemes, szép napot!

Nagy Judit