2013. 08. 04. Autós túra a Börzsönyben

A cabrio/roadster szakosztály ismét egy remeknek ígérkező nyílt egynapos autós túrát szervez. Minden klubtagot és BMW barátot szeretettel látnak így mindenkinek itt a remek alkalom a csatlakozáshoz!

Találkozó augusztus 4-én 9:45-kor a fóti OMV kúton. Indulás 10 órakor.

Azért innen, mert így tudunk a Fót-Őrbottyán-Vácrátót-Vácduka útvonalon haladni, csak Vácnál kell a 2/a-ra felhajtani. Gyorsan le is kanyarodunk Verőce felé a Duna partra. Kismarosnál fel Kóspallag felé, majd Márianosztra – Szob – Nagybörzsöny az irány.

Nagybörzsönyben szusszanunk egyet, a kisvonat 12’15-kor indul. Indulás előtt megnézhetjük a falu Árpád-kori templomát, a működő vízimalmot, vagy csak lógatjuk a lábunkat a fagyizóban. A vonat egy jó órát kanyarog az Ipoly Nemzeti Park legszebb részein.

Majd kb. negyedóra kabriózással elérjük Sahy-t (Ipolyság). A várva-várt ebéd: sztrapacska hegyek, knédli dombságok  után indulás haza. Az étteremben lehet forinttal is fizetni, kártyával viszont nem!

Kedv és elszántság kérdése (tehát természetes), hogy hazafelé megmásszuk-e az útba eső nógrádi várat.

Vácon még egy nagy közös búcsúfagyizás.

Össztáv: kb. 200 km.

Szervező: Kapronczai Péter, Horváth Zoltán

Ha kérdésed van akkor elnok (kukac) bmwautoklub.hu vagy a 70/454-1111-es telefonon.