2013. 04. 27 szombat Virág- és tetőbontó autóstúra hétvége

Az időjárás miatt ISMÉT egy héttel ELHALASZTÁSRA KERÜLT!

Tehát április 27-én szombaton megyünk virágzást nézni! Várható indulás 9:00, várható hazaérkezés az esti órákban.

Találkozó: Budapest, ferihegyi reptér előtti Agip kút  8:50 – 9:00

Viszont ezen a napon a falú tájházába kézműves foglalkozások lesznek ami remek időtöltésnek ígérkezik a gyengébb nem számára is.

A cseresznye virágzás fővárosa Nagykörű, ez a Tisza-parti lankákon elterülő település, ahol több mint 200 hektáron virágzik a cseresznyefa! A cseresznyefa fajtagyűjtemény már 77 különböző fajtát számlál. Az időjárásnak köszönhetően (20 °C) a cabrio/roadsteres klubtársaink ezen a túránkon már hosszabb, rövidebb időkre kinyithatják csodás autóik tetejét.

Komplett programot állítottak össze részünkre a nagy szeretettel készülő rendezők. Számíthatsz kecskesajt kóstolásra, pálinka kóstolásra, a tájházban kézműves foglalkozásokra,   de akár lovaskocsikázás is a program része lehet, csak jelezzétek az igényeket az elnok (kukac) bmwautoklub(.) hu mail címemre. Amelyik programra több érdeklődés érkezik az kerül be a végleges programok sorába!

Itt található az egyik legrégebbi hazai pálinkafőzde. A leltári adatok alapján már 1810-ben adóztak a kifőzött pálinka után (pálinkaüstönként). Nehéz lenne elrontani ilyen paraméterekkel ezt a túra szervezését. Így reményeim szerint minden klubtagunk és partnere is jól fogja érezni magát ezen a programunkon.

Ezt a túránkat a közelgő sűrű BMW klubos programok miatt most inkább egynaposra szervezzük. Ezért 27-én szombaton kellemesen kanyargó utak várnak rád, cseresznyevirágos környezetben pedig a különleges pálinka kóstolóban lehet részed ha van sofőröd (ínyenceknek Belfegor pálinka). A csodás és illatos környezetről a természet gondoskodik.

A programok folyamán le fogunk látogatni a Tisza partra is és a környék más érdekességeit is megtekintjük.

Jelentkezésedet  ha teheted most küld meg az “elnok kukac bmwautoklub pont hu” címre!

Cseresznyevirágzás