2013. 03. 02. BMW Autóklub Bowling Bajnokság

Hagyomány teremtő jelleggel egy BMW Bowling Bajnokság kerül kiírásra a BMW Autóklub Magyarország által.

Résztvevők a helyi szervezetek. Csapatok létszáma 4 fő.

Ez most az Acapulco Bowling Clubban, Budapest X. Ker. Bányató-Tavas utca sarka.

Szándékaink szerint a várható nevezési díj a versenyre 3.500- Ft/fő ez a pálya és cipőbérletet is tartalmazza.

A díjazás, egyéni és csapatversenyben is lesz vándorkupa! Ezen kívül kategóriánként az első három helyezett is jelképes elismerésre kerül!

Természetesen jöhetnek kísérők is szurkolni, akiknek csak a saját fogyasztásukat kell fizetniük.

A versenyt minden évben más-más helyszínen rendeznénk meg (Így jelen állapot alapján csak 5 évente kerülne ugyan oda vissza). A győztes csapat (a legjobb olyan csapat ahol az elmúlt 5 évben nem volt még verseny rendezve) határozza meg a helyszínt . Mindig hétvégén lenne, hogy a máshonnan érkezők nyugodtan ott aludhassanak a helyszínen esetleg egyéb kiegészítő program kíséretében a másnapjuk is kellemesen teljen.

Versenykiírás:

BMW AUTÓKLUB BOWLING KUPA

Verseny szervezője:                     BMW Autóklub Magyarország

Verseny elnevezése:                     BMW Autóklub Bowling Bajnokság

Helyszín:                                         Acapulco Bowling Club

Budapest X. Ker. Bányató-Tavas utca kereszteződése

Pályák:                                              8 sáv Brunswick

Időpont:                                           2013. március 2. szombat 15 óra

Verseny célja:                                  Az év BMW Autóklub bowling bajnok szakosztályának a megtalálása

Versenybíró:                                    Horváth Zoltán

Versenyszervező:                            Dienes László

Re-entry (újraindulás):                 nem

Nevezés/jelentkezés

Kinél:                                                    Horváth Zoltán

Telefon:                                              + 36 70 454 1111

Időpontja:                                          2013. március 02. szerda kezdete 15 óra vége kb. 17 óra (utána közös vacsora)

Nevezés díja:                                     kb. 3.500.- Ft/fő

A női és 18 év alatti játékosok sorozatonként 8 fa handicapet kapnak.

Díjazás, egyéniben:

1. helyezett                         golyó kézre furatva + oklevél

2. helyezett                        oklevél

3. helyezett                        oklevél

A legjobb női játékost külön díjazzuk

Díjazás, csapatban:

1. helyezett                         Vándorkupa + pályaválasztási jog a következő versenyre + oklevél

2. helyezett                        oklevél

3. helyezett                        oklevél

Mindig az a helyi szervezet dönthet a következő év helyszínéről akik az utolsó csapatversenyt megnyerték (a legjobb olyan csapat ahol az elmúlt 5 évben nem volt még verseny rendezve)! Mindig más városban kell megrendezni a bajnokságot!

Jackpot:       Minden játékosnak lehetősége van, hogy a nevezési díjon felül  500 Ft befizetése mellett külön játsszon a legmagasabb sorért  aki a legmagasabb sort gurítja az viszi a befizetett összeget. Pont egyenlőség esetén feleződik a bent lévő összeg. (ez még kérdéses)

Lebonyolítás: a 4 fős csapatok 3 sorozatot gurítanak más más pályákon. A három sorozatnak az összege adja a végső sorrendet.

A harmadik sorozatban 9-es Stike játékot játszunk (9 bábú ledöntése már strike-nak számít).

A játékosoknak az első játékban érkezési sorrendben van módjuk pályát választani. A 2 illetve a 3. sorozatban a pillanatnyi ranglista szerinti első játékos majd a második játékos és értelemszerűen így tovább választ pályát.

Az olaj mintát a verseny meghirdetésekor nyilvánossá tesszük, a játékosoknak lehetőségük van edzeni rajta az Acapulcoban. Pálya bejelentkezés előzetes időpont egyeztetéssel. Tel. +36-1-261-22-23