2018. 12. 08-án BMW karácsony

Az idei karácsonyi partinkat az egyik klubtagunk által felajánlott helyen tartjuk meg.

Időpontja december második hétvégéje december 8-án, szombat 14 órától

Helyszín: BIRKÁS BOR & PÁLINKAHÁZ

TELEPHELY ÉS KÓSTOLÓTEREM: Fülöpszállás, 0181/34. hrsz. 52-es főút 31-32 km, Izsák-Szabadszállás leágazás

Találkozó Budapesten a szokásos vezetéstechnikai programunk találkozási pontja az M5 autópálya Fradi pályánál lévő OMV benzinkút parkolója lesz 10:50-es időponttal. 11 órakor indulunk is Kecskemétre.

Innen közösen elautózunk a kecskeméti adakozásunk helyszínére.

A 2018-as utolsó klubos programját megelőzően hagyományos módon jótékonykodni fogunk. Most hátrányos helyzetű mélyszegénységben élő csoporttal jótékonykodunk Kecskeméten. Készülj a szokásos ajándékozásra, hozd nekik azt amit gondolsz!

Hogy mit jelent a hátrányos helyzetben, mélyszegénységben élni azt mi valójában el sem tudjuk gondolni. És szerencsére el sem kell gondolnunk, de álljon itt egyik támogatott lakásának egy piciny részlete:

Amennyiben a lehetőségeid megengedik a csomagtartód kapacitásának a terhére, kérlek járulj hozzá valamivel, ezen családok szebb ünnepéhez. Hogy adományod jó helyekre kerül garantáljuk!

Megkérdeztem és segítséget kértem a helyi szakértőnktől az érdemi adományozásra:
“Konkrét ötletem a Tisztelt Klubtagok felé adományozás terén az alábbi – figyelembe véve az ünnepek közeledtét, mikoris alapítványunk 300 szegény gyermeknek biztosít karácsonyi ajándékokat, köztük sok kamasszal:
– játékok babakorosztálytól kamaszig (csörgő, kirakók, színező stb, barbie, más babák, matchboxok, transformers, markolós autó, dömperek, kismotor, kisbicikli,  játszószőnyeg stb.)
– kütyük, kisebb műszaki dolgok, fülhallgató, pendrive, óra, kis hangfal, zseblámpa, olvasó lámpa, kulcstartók stb
– mesekönyvek
– írószerek – színes ceruza készlet, radírok, tolltartók, naplószerű füzetek plüss borítással, tolltartó
TÁSKÁK – ez hiánycikk sajnos nálunk: iskolatáskák nem csak a kicsi korosztály számára. Mesefigurás iskolatáskák alsósoknak, nagyobbaknak hátizsákok, oldaltáskák.
– téli kabátokat, csizmákat is fogadunk szeretettel, ajándékozásnak megfelelő állapotban, kesztyű, sapka, sál
– bizsuk, kozmetikai cikkek, parfümök, sprayk, krémek szappanok a nagyobb lányoknak, fiúknak ugyanez fiús kivitelben.
– DVD filmek
Szeretném hengsúlyozni, hogy ez a lista csak ötletadó, semmiféle elvárásunk nincs, mindenért hálásak vagyunk. Olyan tárgyakat is örömmel veszünk, amit nem soroltunk itt fel.
Köszönjük szépen a BMW Autóklub megtisztelő figyelmét, várunk Titeket szeretettel szombaton, Kecskemét, Csongrádi út 4. szám alatt, a Medina Adományboltban.
Napi munkánkról a Facebookon is tájékozódhattok a Medina Adománybolt Kecskemét oldalon.
Szeretettel: Gál Zita”
Amennyiben valamiért nem tudsz eljönni, de szívesen csatlakoznál a BMW-s adományozáshoz és küldenél adományt jelezd, elhozhatod a klub székhelyre (1162 Bp. Lajos utca 104. vagy más, egyeztetett helyszínre és mi elvisszük a Te küldeményedet is!

Ezt követően 14 órakor a Birkás birtokon csatlakozunk a többi tagtársunkhoz és elkezdődik a 2018-as évünk utolsó klubos rendezvénye:

Javasolt öltözeti szint lazán elegáns.

Welcome drink: 48% szőlő pálinka

Menű:

Leves: birsalma krémleves pirított mandulával vagy sütőtök krémleves pirított tökmaggal

Főétel:

A: a helyi méltán híres kunsági birkapörkölt sós burgonyával, kölessel, vegyes savanyúsággal (meg lehet lesni a bográcsos fortélyokat is)

B: vegetáriánus és kímélő étel: rántott sajt vegyes körettel, kijevi csirkemell hasábburgonyával (fűszervajjal és sajttal töltött bundázott csirkemell rántva)

Desszert: torta

Italok: Birkás Borház borai, pár palack sör :-), ásványvíz, kávé

Részvételi díj: 5.000-Ft/fő

A helyszínen csak a klubtagok és hozzátartozóik lesznek így nyugodt körülmények között élvezhetjük ezt a szép programunkat.

Várható programok:

A délután folyamán betekintés nyílik a borászkulisszák mögé, lopózást tanulunk, boros történeteket és fortélyokat ismerhetünk meg, de a bográcsban készülő birkapörkölt tuti fortélyait is el lehet lesni.

Továbbá:

• Figyelem minden klubtagunk aki még a 2018-as évben rendezi a 2019-es teljes éves klubtagsági viszonyát (7-es 50.000- Ft, 5-ös 20.000-Ft) az térítésmentesen jogosult egy darab 2018-as naptárra amit akár itt is átvehetsz! Ha lehet a tagdíjadat utald el a klub bankszámlájára, de nehézség esetén kp is rendezheted a Halász Tibinél 4.000- Ft/db
  • Fényképes és videós  beszámoló 2018-ról
  • előjelzés 2019 várható programjaira
  • bor- és pálinkaház bemutató
  •  a hagyományos ajándékozási módszerünkkel is meglepjük egymás. Ha részt kívánsz venni az ajándékozásban, hozz magaddal egy jelképes értékű ajándékot  – nem nagy értéket (500-2000-Ft),  esetleg BMW-s apróságot -, amit az egyik klubtársadnak fogsz tudni átadni (miután kihúztad a nevét) és így te is kapsz az egyik másik klubtársadtól egy ajándékot (aki téged húzott ki), (aki nem akar ebben részt venni, egyszerűen nem húz nevet).

Természetesen lesz lehetőség az ott alvásra a Biczó Csárdában (1 km) 12.000 Ft/2 fő/ szoba reggelivel, mi ezt javasoljuk mindenkinek a nyugodt és kellemes érzetű koccintások miatt is!

Vasárnap:

Így másnap vasárnap délelőtt egy kis közös autókázással a közelben még megtudjuk nézni Petőfi szülőházát aztán irány haza.

Szervező: Birkás Zoltán +36 20 317 6059 és Horváth Zoltán 06 70 454 1111