Deprecated: Non-static method OptiMonkAdmin::initStyleSheet() should not be called statically in /nfsmnt/hosting2_1/4/4/442c4212-0f74-4ad0-aca2-24fcea678bf9/bmwautoklub.hu/web/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

BMW alkatrész a helyszínen pld. a sivatagban?

A BMW Motorrad iParts forradalmasítja az alkatrész-ellátást

BMW Motorrad iParts 3D Mobile Printer on R 1200 GS (04/2018)

BMW Motorrad iParts 3D Mobile Printer with special top case (04/2018)

Egy sérült szelepfedél az izlandi jégsivatag közepén, egy letört váltókar a brazil dzsungel mélyén vagy egy elrepedt olajteknő a sivatagban, ezek a típusú problémák a túrákat vagy a hosszú távú kétkerekű kalandokat gyakran huzamosabb ideig megszakítják vagy akár az út végét is jelentik.

Emiatt idén nyáron a BMW Motorrad bevezeti a BMW Motorrad iParts opcionális tartozékot. Ez egy 3D nyomtatási rendszert jelent, amely lehetőséget biztosít a BMW Motorrad márkakereskedőknek és a motorosoknak, hogy szükség szerint pótalkatrészeket nyomtassanak akár a helyszínen, annak érdekében, hogy a túrát mielőbb folytatni lehessen.

Nagy teljesítményű 3D nyomtatók a BMW Motorrad partnereknél és 3D mobil nyomtatók motorkerékpáron történő szállításhoz

Első körben 250 kiválasztott BMW Motorrad partnernél telepítenek 3D nyomtató rendszereket, amelyekkel olyan komplex alkatrészek is nyomtathatók, mint a tányér- és kúpkerekek vagy a forgattyúsház. Ezáltal a BMW Motorrad új szintre emeli a pótalkatrész területet, mivel az új rendszernek köszönhetően a legritkábban rendelt alkatrész is gyakorlatilag bármikor elérhető a BMW Motorrad partnereknél.

A kisebb alkatrészek, mint a fék- és tengelykapcsolókar, szelepfedél, villahíd vagy irányjelző bura mind kinyomtatható a BMW Motorrad iParts 3D mobil nyomtató segítségével. A nyomtatás nemcsak otthon, hanem akár a túra során is lehetséges, mivel ez a csúcstechnológiát képviselő szerkezet könnyedén szállítható a topcase-ben vagy akár az oldaldobozok valamelyikében.

1 comment on “BMW alkatrész a helyszínen pld. a sivatagban?”